İstanbul’un Saklı Cenneti: Şile Saklıgöl

İstanbul’un Saklı Cenneti: Şile Saklıgöl
Şile
İstanbul’un karmaşasından ve kalabalığından uzaklaşmak isteyenlerin en çok tercih ettikleri yerlerin başında Şile gelmektedir. Şile’de gezip görülecek o kadar çok yer var ki. Bunlardan en önemlisi ve en güzellerinden birisi Şile Saklıgöl.
Saklıgöl’e geldiğinizde büyülenecek ve bütün stresinizi geride bırakacaksınız. Gölün etrafını sarmış ağaçlar ve kuş sesleri ile mükemmel bir hafta sonu geçirebilirsiniz.
Saklıgöl Kafe

Şile Saklıgöl’de Ne Yapılır?

Saklıgöl’ün etrafına kurulmuş restoran ve kafede dilerseniz sabah kahvaltısı dilerseniz öğle yemeği dilerseniz keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Unutulmayacak bir kahvaltı yapmak için Şile Saklıgöl kahvaltı derim ve susarım. 
Kahvaltı için hafta sonu gelecekseniz sabah saat 10:00’da sonra yoğunluk başlıyor.
Kahvaltı haricinde mangal, ızgara, balık ve tatlı seçenekleri bulunmaktadır.
Yok, ben gezmeyi doğada vakit geçirmeyi severim diyorsanız Saklıgöl tam yeri. Yürüyüş parkuru, bisiklet yolu ve eşsiz doğası ile sabah sporu yapmak isteyenler içinde güzel bir tercih olacaktır.
Piknik meraklıları için kurulmuş alanda kendin pişir kendin ye alanları kurulmuş. Burada masa ücretiniz ödeyerek mangal ve piknik yapabilirsiniz. Kiralayacağınız masaya göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Saklıgöl’de bulunan işletmeler tek bir yere ait o yüzden tek tuvalet bulunuyor ve ücreti 1 TL. Bunun haricinde duş yeri, mescit yeri gibi yerlerde bulunuyor. Bizim tavsiyemiz imkânınız varsa hafta içi gelmeye çalışın aksi durumda çok kalabalık olmaktadır.
Saklıgöl kenarında bulunan işletmeler sabah 08:00-23:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Profesyonel fotoğraf çekimleri için önceden haber vermeniz gerektiğini söylemekte fayda var.
Saklıgöl

Saklıgöl Kahvaltı Fiyatları 2022

Köy kahvaltısı kişi başı 115 TL.
Tek kişili kahvaltı tabakta veriliyor. 2 ve üstü kişi sayısında serpme kahvaltı veriliyor. Kahvaltı içeriğinde; bal, kaymak, tereyağ, sigara böreği, kaşar peyniri, patates tava, köy peyniri, reçel, salatalık, domates, sahanda yumurta, siyah zeytin, yeşil zeytin, siyah erik, roka, maydanoz, biber
2 kişilik demlik çay ücreti 35 TL.
Şile Saklıgöl

Şile Saklıgöl Nerede? Şile Saklıgöl Nasıl Gidilir?

Saklıgöl Şile merkeze 8 km uzaklıkta yer almaktadır. İstanbul’dan Şile istikametine giden yolu takip ederek Ahmetli Köyü istikametinden 4 km sonra Saklıgöl’e ulaşabilirsiniz.
Kişisel aracınız ile gittiğinizde otopark bulunmaktadır. Şile Saklıgöl’e gitmenin en kolay yolu araç kiralama yapmaktadır. Araç kiralama yapmanın en kolay yolu ise AKBİR FİLO' dan araba kiralama yapmaktır. 
Şile Saklıgöl İETT ile 139A Üsküdar-Şile/Ağva ya da 139T Tepeüstü/Şile otobüslerini kullanabilirsiniz.

Saklıgöl’de Bulunan Mekânlar

Karamandere Saklıgöl
Adres: Karamandere, Şile
Telefon: 0216 731 21 69
Ayşe Abla’nın Yeri
Adres: Şile yolu üzeri Doğa Asya Park karşısı
Telefon: 0536 941 27 73
İkinci Bahar Köy Kahvaltısı
Adres: Çavuş Mevki, Şile
Mola Gözleme
Adres: Çavuş Mevki, Şile
Masla Evi Köy Kahvaltısı
Adres: Ağva Mah. Yakuplu Cad. No:260
Telefon: 0216 721 71 03

Şile Saklıgöl’de Konaklamak İçin Yerler

  • Best Western Şile
  • Fener Motel
  • Motel Sebastian

Saklıgöl Araç Kiralama

İstanbul’un cennet noktalarından birisi olan Saklıgöl’e giderken araç kiralama yapmak isteyenler sizleri fırsatlarla dolu AKBİR FİLO dünyasına davet ediyoruz. AKBİR FİLO ’da binlerce araca gelişmiş filtreleme teknolojisi ile bulabilirsiniz. 
Whatsapp Telefon